45' Virgil van Dijk

Portugalia – Holandia 0:3. Mistrzowie Europy rozbici

26 mar, 22:24
Portugalia – Holandia (skrót meczu)
Po popisie geniuszu Cristiano Ronaldo i szczęśliwej wygranej w piątkowym meczu z Egiptem, w poniedziałek Portugalia zdecydowanie zawiodła swoich fanów. W starciu z Holandią mistrzowie Europy przegrali 0:3 (0:3), pozostawiając po sobie fatalne wrażenie.

Bohater meczu: Matthijs de Ligt

Dwie asysty młodego zawodnika, dla którego był to dopiero trzeci występ w seniorskiej drużynie narodowej. Do tego kilka śmiałych indywidualnych akcji i bezbłędna gra w obronie. Bardzo dobry występ! Szkoda, że defensor Ajaksu nie będzie miał okazji zaprezentować się szerszej publiczności podczas mundialu.

Jak padły bramki?

11' (0:1): Oranje w pierwszych minutach uśpili czujność rywali, po czym wyprowadzili kontrę prawą stroną. Kenny Tete dośrodkował do Donny'ego van de Beeka, a ten przedłużył do Memphisa Depaya, który precyzyjnym strzałem otworzył wynik.
32' (0:2): Kolejny szybki atak i zabójcze dośrodkowanie Matthijsa de Ligta. Zupełnie niepilnowanemu Ryanowi Babelowi pozostało tylko dostawić głowę i portugalski bramkarz ponownie nie miał nic do powiedzenia.
46' (0:3): Gol do szatni po dobrze rozegranym stałym fragmencie. Druga asysta De Ligta, który w polu karnym strącił piłkę głową do Virgila Van Dijka. Ten, mając bardzo dużo miejsca, huknął nie do obrony.

Jak mogły paść bramki?

48' (0:3): Od mocnego uderzenia mogli rozpocząć drugą połowę Portugalczycy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ricardo Quaresmy główkował Cristano Ronaldo, ale znakomitą interwencją popisał się Jasper Cillessen.
74' (0:3): Mario Rui ładnie przymierzył z ponad trzydziestu metrów. Strzał efektowny, interwencja Cillessena skuteczna.

Antybohater: Joao Cancelo

Młody obrońca zdecydowanie nie pomógł tego dnia reprezentacji. Co więcej, w towarzyskim, rozstrzygniętym już meczu (przy stanie 0:3) bardzo ostro zaatakował rywala. Za wejście z wyprostowaną nogą obejrzał drugą żółtą kartkę, przedwcześnie kończąc udział w sparingu.

6 Jose Fonte
78' Kenny Tete
7 Cristiano Ronaldo 68'
84' Matthijs de Ligt
15 Andre Gomes 46'
78' 11' Memphis Depay
16 Manuel Fernandes
19 Mario Rui
Davy Propper
20 Ricardo Quaresma 55'
Nathan Ake
23 Adrien Silva 46'
68' Georginio Wijnaldum
24 Joao Cancelo 61'
67' Tonny Vilhena
25 Bruno Fernandes 78'
84' 32' Ryan Babel
2 Bruno Alves
84' Timothy Fosu-Mensah