Krychowiak: nie widzę powodów, dla których miałoby nam nie wyjść

Maciej Wojs
31 maj, 23:28 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Mundial 2018. Krychowiak o swojej przyszłości: wracam do PSG
Grzegorz Krychowiak ma za sobą kolejny sezon pełen wzlotów i upadków. Jego West Bromwich Albion, do którego był wypożyczony z Paris Saint-Germain, spadł z Premier League, a on po konflikcie z trenerem nie grał regularnie. Teraz zamierza wrócić do zespołu z Paryża i wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce. Zanim to nastąpi, wraz z reprezentacją Polski chce osiągnąć dobry wynik podczas mundialu w Rosji.

Grosicki: nie chcemy spaść z siódmego piętra na parter

Prezent na Dzień Dziecka. Tak wygląda Projekt: Lewy

Choć na finiszu sezonu ligi angielskiej Krychowiak był głównie rezerwowym, to jak przekonuje w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Szymonem Borczuchem, nie ma braków kondycyjnych. – Ostatni miesiąc w klubie nie był łatwy, ale odpowiednio przepracowałem ten okres. Nawet gdy nie grałem, to po meczach zostawiałem na boisku zdrowie i biegałem indywidualnie – opowiada i zapewnia: – jestem pewny, że na mistrzostwa będę przygotowany w stu procentach. Miniony sezon był dla 28-latka kolejny trudnym rokiem w karierze. Krychowiak nie żałuje jednak decyzji o wyjeździe do Anglii, a w nowych rozgrywkach zamierza podjąć rywalizację o miejsce w składzie PSG, które od kilkunastu dni ma nowego szkoleniowca (Unaia Emery'ego zastąpił Thomas Tuchel). To był trudny sezon, ale doświadczenie, które zdobyłem – mimo że założony przez klub cel nie został zrealizowany – jest bardzo cenne. Gdybyśmy się utrzymali, to z pewnością oceniałby to inaczej. Ale to już przeszłość. Wracam do PSG i będę tam walczył o miejsce w podstawowej jedenastce – przekonuje.

(fot. PAP)

Zanim powróci do stolicy Francji, wraz z reprezentacją wystąpi na mistrzostwach w Rosji. Przed turniejem... nie chce stawia sobie konkretnych celów. – Nie ma ku temu sensu z dwóch powodów. Jeśli zrealizujemy postawiony cel, to samozadowolenie czy zachwyt mogą sprawić, że mentalnie nie będziemy przygotowani na sto procent do kolejnego meczu. Jeśli z kolei nam nie wyjdzie, to będzie kompletna porażka. Dlatego skupmy się na pierwszym, drugim i trzecim meczu, żeby wyjść z tej bardzo wymagającej grupy i rozegrać lepszy turniej niż dwa lata temu – uważa. Na wspomnianym turnieju sprzed dwóch lat, Euro 2016 we Francji, biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału, gdzie w rzutach karnych ulegli późniejszym mistrzom Europy, Portugalczykom. Krychowiak ma świadomość, że tamtym występem reprezentacja rozbudziła apetyty kibiców. Zdajemy sobie sprawę, że na Euro jechaliśmy z innym nastawieniem, a i atmosfera wokół kadry była zupełnie inna, bo wcześniej nie wygraliśmy przecież na mistrzostwach żadnego meczu. Teraz apetyty są dużo większe, ale trzeba mieć szacunek do każdego rywala. Nie jesteśmy Brazylią czy Niemcami. Jeżeli będziemy walczyć jeden za drugiego, tak jak robiliśmy dotychczas, to nie widzę powodów, dla których w Rosji miałoby nam nie wyjść – stwierdził. Pierwszy mecz na mistrzostwach Polacy rozegrają 19 czerwca z Senegalem. Transmisja wszystkich spotkań mundialu wyłącznie w Telewizji Polskiej.