Mundial 2018. Ostatni test Niemców bez lidera. Uraz Oezila

Maciej Wojs
07 cze, 08:38 | Niemcy
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Mesut Oezil (fot. PAP/EPA)
Mesut Oezil opuści ostatni sprawdzian reprezentacji Niemiec przed mistrzostwami świata w Rosji. 29-letni pomocnik nie zagra w piątkowym meczu z Arabią Saudyjską przez drobny uraz kolana. Jego występ na mundialu nie jest jednak zagrożony.

Mundial 2018. Loew zdecydował. Gwiazda City nie zagra na MŚ

Oezil nabawił się kontuzji w zeszłotygodniowym meczu z Austrią, który niemiecka drużyna sensacyjnie przegrała 1:2. Zawodnik spędził na boisku 76 minut i zdobył jedyną bramkę dla mistrzów świata.

Mundial 2018: im gorzej, tym lepiej? Niemcy w drodze po kolejny medal

Według niemieckich mediów to właśnie problem z kolanem był powodem, dla którego trener Joachim Loew ściągnął 29-latka z boiska. Początkowo selekcjoner kadry planował, by Oezil rozegrał całe spotkanie, po tym jak był to jego pierwszy występ od 1 kwietnia – całą końcówkę ligowego sezonu Niemiec stracił bowiem przez uraz pleców.

W tym tygodniu Oezil nie uczestniczył w treningach z zespołem. We wtorek i w środę odbył jedynie zajęcia na siłowni, podobnie zresztą ma być w czwartek i piątek. Loew nie chce ryzykować utraty podstawowego gracza jeszcze przed startem mundialu. Na pierwszy mecz na mistrzostwach – 17 czerwca z Meksykiem – pomocnik ma być w pełni sił.

Piątkowy mecz z Arabią Saudyjską w Leverkusen będzie ostatnim sprawdzianem niemieckiej drużyny przed mistrzostwami. Początek piątkowego spotkania o godz. 19:30. Transmisja na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. Niemcy wystąpią na mistrzostwach w Rosji w grupie F. Ich rywalami będą Meksyk, Szwecja i Korea Południowa.