"Jesteśmy przygotowani, że Kamila z nami nie będzie..."

wb
07 cze, 17:50 | Polska
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Adam Nawałka (fot. PAP)
W czwartkowe południe Kamil Glik przeszedł we Francji kolejne badania. – Ciągle czekamy na informację o wynikach – powiedział na konferencji prasowej selekcjoner Adam Nawałka. Ostateczną diagnozę i decyzję o leczeniu AS Monaco ogłosi dopiero w poniedziałek. Wtedy odbędzie się konsultacja u wskazanego przez klub specjalisty.

TVP Sport w każdym domu – sprawdź, jak nas odbierać

– Uraz Kamila Glika, naszego filaru linii obronnej, spowodował, że przygotowania zostały zaburzone w sensie personalnym. Ale zawsze jest tak, że mamy przygotowany inny wariant – powiedział selekcjoner.

– Od początku mojej pracy z kadrą zawsze mieliśmy wszyscy na uwadze, że któregoś z zawodników może nagle zabraknąć. Kamil ma bardzo poważną kontuzję i jego występ na mistrzostwach ciągle jest pod dużym znakiem zapytania. Jesteśmy przygotowani, że nie będzie go z nami w Rosji – dodał.

– Wiele pracy włożyliśmy w to, żeby takie sytuacje nie wpłynęły źle na zespół. Pech jednego jest zawsze możliwością pokazania się dla drugiego – zakończył.

Selekcjoner sporo uwagi poświęcił także piątkowemu meczowi z Chile w Poznaniu. Jak zaznaczył, kadrowicze trenowali w ostatnich dniach grę zarówno trójką, jak i czwórką w obronie. Nie zdradził jednak, w jakim ustawieniu wystąpią w piątek biało-czerwoni.

– Mecze towarzyskie traktujemy jako ważny etap przygotowań do mundialu. Tak wybieraliśmy drużyny, żeby te sprawdziany były naprawdę wartościowe. Chile świetnie prezentuje się zarówno pod względem przygotowania fizycznego, jak i sposobu prowadzenia gry. To będzie ciekawy i atrakcyjny przeciwnik – powiedział Nawałka.

– Liczymy na to, że mecz będzie rozgrywany w dobrym tempie, choć wiadomo, że w przygotowania włożyliśmy dużo pracy. Na wczorajszym treningu widać było, że to zmęczenie zaczyna się nakładać. Ale to co najważniejsze, to optymalne przygotowanie do mundialu – dodał.

Na konferencji obecni byli także Marcin Kamiński, Jakub Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak. Wszyscy zgodnie podkreślali znakomitą atmosferę panującą na zgrupowaniu.

– Bardzo dobra atmosfera ma wpływ na wszystkich zawodników. Jako grupa lubimy się. Widać na boisku, że jeden walczy za drugiego i jako zespół chcemy razem osiągać dobre wyniki – ocenił gracz PSG.

– Jestem po okresie, który kosztował mnie bardzo dużo wysiłku. Ale mówimy o reprezentacji i mistrzostwach świata – gdybym nie był gotowy, nie znalazłbym się w ostatecznej kadrze – powiedział z kolei Błaszczykowski, pytany o powrót do optymalnej formy po kontuzji.

Transmisja meczu Polska – Chile w piątek od godziny 19:30 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od godziny 20:40 w TVP 1.