Mundial 2018: co dalej z Ronaldo? "Turniej pokaże, kto ma rację"

Maciej Rafalski
12 cze, 22:40 | Portugalia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)
Trwają spekulacje odnośnie przyszłości Cristiano Ronaldo. Po finale Ligi Mistrzów Portugalczyk zakomunikował, że odejdzie z Realu Madryt. Na temat jego sytuacji wypowiedział się Vitor Baia, były bramkarz reprezentacji Portugalii...

MUNDIAL 2018. ZWYCIĘSTWO PORTUGALII W OSTATNIM SPARINGU

– Dobrze było grać w Realu – powiedział Ronaldo po tym, jak Królewscy pokonali Liverpool 3:1. Piłkarz domaga się olbrzymiej podwyżki, a władze madryckiego klubu nie chcą się na nią zgodzić.

Mówimy o najlepszym zawodniku na świecie, dlatego trudno mi zrozumieć, że Real nie robi wszystkiego, by go zatrzymać – wyznał Baia w rozmowie dla radia Onda Cero.

Vitor Baia (fot. Getty Images)

Koledzy z zespołu mieli Portugalczykowi za złe, że swoimi wypowiedziami zmącił radość po sukcesie. – Wypowiadając te słowa tuż po finale, popełnił błąd. Myślę, że Ronaldo zdaje sobie z tego sprawę i na pewno żałuje. To nie był czas na takie dyskusje – dodał były bramkarz m.in. FC Porto.

Niebawem "CR7" wystąpi na mistrzostwach świata w Rosji. Fani reprezentacji Portugalii zastanawiają się, czy w obliczu problemów w klubie, będzie mógł skupić się na grze w kadrze.

Jest bardzo mocny psychicznie. To lider i kapitan reprezentacji. Ta sytuacja nie będzie miała na niego wpływu. Mundial może tylko pokazać, kto ma rację. Myślę, że zostanie w Realu. Jest najlepszy w historii – spuentował Baia.