Mundial 2018. Kuriozalna dymisja! Hiszpanie bez trenera

PJ
13 cze, 12:02 | Hiszpania
udostępnij
Źródło: TWITTER
Julen Lopetegui (fot. Getty Images)
Niemożliwe nie istnieje. Na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem mistrzostw świata Julen Lopetegui został dyscyplinarnie zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Hiszpanii. To pokłosie afery związanej z podpisaniem kontraktu z Realem Madryt za plecami Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej (RFEF).

Real podkradł trenera Hiszpanii. Wina po stronie federacji

Sytuacja bez precedensu i nietypowy rekord związany z mundialem. Na dwa dni przed pierwszym spotkaniem Hiszpanii z Portugalią Lopetegui pożegnał się ze stanowiskiem. We wtorek został oficjalnie ogłoszony nowym trenerem Realu Madryt od przyszłego sezonu, a negocjacje toczone za plecami związku rozwścieczyły działaczy. Prezes Luis Rubiales (RFEF) nie krył gniewu, zwłaszcza, że dwa tygodnie temu przedłużył z nim kontrakt, ale niewielu wierzyło w to, że postąpi tak radykalnie. Podziękowania wydają się tym bardziej absurdalne.

Byliśmy zmuszeni do zwolnienia selekcjonera. Życzymy mu wszystkiego najlepszego. Jest bardzo dobrym fachowcem, co tylko utrudniło nam ten krok... – skomentował Rubiales. Lopetegui prowadził La Roję w 20. meczach i pozostał niepokonany (14 zwycięstw i 6 remisów).

Atmosfera wewnątrz drużyny jest fatalna. W obronie trenera stanęła rada piłkarzy, na czele z Sergio Ramosem. Według informacji mediów kapitan starł się z Rubialesem, zdecydowanie wyrażając swój sprzeciw wobec tej decyzji.

Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego byli wskazywani na jednego z faworytów najważniejszej imprezy czterolecia. W obliczu tych wydarzeń wizja powtórzenia sukcesu z 2010 roku i zdobycia złota MŚ wydaje się mało realna.

404.htm todo: implement