Mundial 2018. Z drugiej ligi na MŚ. Hiszpanie mają trenera

MG
13 cze, 14:10 | Hiszpania
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Fernando Hierro (fot. Getty)
Kilka godzin po tym, jak Julen Lopetegui został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Hiszpanii, tamtejsza federacja podała nazwisko nowego trenera. Drużynę podczas mundialu w Rosji poprowadzi Fernando Hierro, który wcześniej był szkoleniowcem drugoligowego Real Oviedo.

Kuriozalna dymisja. Hiszpanie bez trenera

50-latek w latach 2014-2015 pracował jako asystent trenera Carlo Ancelottiego w Realu Madryt. Od 2016 do 2017 był natomiast pierwszym szkoleniowcem drugoligowego Realu Oviedo, z którego został zwolniony po tym, jak zespół nie awansował do wyższej klasy rozgrywkowej.

Hierro, który do tej pory pełnił funkcję dyrektora technicznego reprezentacji Hiszpanii, funkcję selekcjonera obejmie po Julenie Lopetegui, który stracił posadę tuż przed inauguracją mistrzostw świata w Rosji. To pokłosie afery związanej z podpisaniem kontraktu z Realem Madryt za plecami Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej (RFEF).

Hiszpania na mundialu zagra w grupie B z Portugalią (15 czerwca, 20:00), Iranem (20 czerwca, 20:00) i Maroko (25 czerwca, 20:00).