Mundial 2018. "Ronaldo zmienił się w reprezentacji". Zapewnienia Santosa

Dawid Król
20 cze, 07:19 | Portugalia
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)
Portugalczycy zrobili bardzo dobre wrażenie w pierwszym meczu na mundialu z Hiszpanią, który zremisowali 3:3. Teraz chcą ugrać zwycięstwo z Marokiem. Ma pomóc Cristiano Ronaldo, który zdaniem selekcjonera Fernando Santosa w reprezentacji stał się innym graczem. Transmisja od 13:50 w TVP 1, TVP Sport, TVP 4K, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Mundial 2018: Grupa B, Portugalia - Maroko [TRANSMISJA]

Jesteśmy gotowi na mecz z Marokiem, które należy do najlepszych afrykańskich drużyn – zapewniał Santos. – Mecz powinien być bardzo techniczny i taktyczny, zagra wielu szybkich, utalentowanych piłkarzy. Najważniejsze, abyśmy potrafili narzucić nasz styl gry – podkreślał.

Od kilku lat Cristiano Ronaldo gra inaczej, stał się bardziej środkowym napastnikiem niż skrzydłowym. Ta zmiana jest utożsamiana z Realem Madryt. Jak twierdzi Santos – mylnie. – To w mojej Portugalii zaczął grać w innej strefie, nie w klubie. W kraju z mojego powodu zaczęła się debata, bo powiedziałem, że "CR7" nie może grać tak ekstremalnie jak wtedy, gdy prowadziłem go w Sportingu – uzasadniał selekcjoner.

Portugalczycy zanotowali remis z Hiszpanią w głównej mierze dzięki gwieździe Realu. Ronaldo strzelił trzy gole i udowodnił, że jest nieocenianym zawodnikiem dla reprezentacji. – To nasz kapitan, ale nigdy nie widziałem, żeby jakiś zawodnik wygrywał coś w pojedynkę – zaznaczył Fernando Santos.