Mundial 2018. Kolejne zachwyty nad Ronaldo. "Jest jak wino porto"

wb
20 cze, 18:23 | Portugalia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP
Cristiano Ronaldo (fot. PAP/EPA)
Po środowej wygranej 1:0 z Marokiem piłkarze reprezentacji Portugalii są już niemal pewni awansu do 1/8 finału. – Wie, jak najlepiej wykorzystać umiejętności. Wciąż się zmienia – komplementował po spotkaniu Cristiano Ronaldo trener Fernando Santos.

Waleczne, ale nieskuteczne Maroko. Ronaldo dał Portugalii wygraną

– Cristiano jest jak wino porto. Zna siebie i wie, co może zrobić. W przeciwieństwie do innych piłkarzy wciąż się zmienia i teraz gra inaczej niż trzy, cztery lata temu i inaczej niż będzie grać za kilka lat – ocenił postawę lidera portugalskiej reprezentacji Santos.

Po dwóch meczach na mundialu Ronaldo ma na koncie już cztery trafienia. Prowadzi Portugalię do fazy pucharowej, a sam zmierza po koronę króla strzelców. Przy każdej okazji podkreśla jednak, że najważniejsza jest dla niego drużyna, a nie indywidualne osiągnięcia.

– Oczywiście cieszę się z gola, ale jeszcze bardziej z tego, że wygraliśmy mecz. Musimy myśleć przede wszystkim o tym, jak grać z meczu na mecz coraz lepiej – podkreślił Ronaldo.

Potrzebę poprawienia kilku elementów w grze podkreślał na pomeczowej konferencji także Santos. – Musimy wzmocnić naszą grę. Dobrze graliśmy w defensywie, w ogóle dobrze graliśmy, ale potrzebujemy więcej – powiedział selekcjoner. – Musimy dokonać zmian i dłużej panować nad piłką – dodał.