Mundial 2018. Krytykowany Oezil. "Dla niektórych to wygodne..."

MR
21 cze, 12:40 | Niemcy
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Mesut Oezil (fot. Getty Images)
Reprezentacja Niemiec rozpoczęła udział w mistrzostwach świata od porażki z Meksykiem (0:1). Po meczu obrońcy tytułu byli mocno krytykowani. Negatywnie oceniano zwłaszcza Mesuta Oezila. – To najważniejszy zawodnik w tej drużynie – bronił go Dietmar Hamann, były piłkarz Die Mannschaft.

Chorwacja, Serbia, Meksyk... Turniejowe wpadki Loewa

Oezila skrytykowały nie tylko media, ale także dawni reprezentanci – m.in. Lothar Matthaeus oraz Stefan Effenberg. Spekulowano nawet, że niebawem może zakończyć reprezentacyjną karierę.

Oezil to świetny gracz, który ma wielkie zasługi dla niemieckiej piłki. Powinno się zostawić go w spokoju. Jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym piłkarzem w tym zespole – stwierdził Hamann, który w 2002 roku wywalczył z kadrą wicemistrzostwo świata.

Były zawodnik m.in. Liverpoolu sugeruje, by dziennikarze z podobną uwagą przyjrzeli się postawie pozostałych kadrowiczów.

– Polowanie na Oezila nie było złe dla niektórych piłkarzy. Mogli schować się za niego. Jeśli wygrywamy, wszyscy są szczęśliwi. Jęśli natomiast coś jest nie tak, winny jest Oezil – dodał Hamann.

W spotkaniu z Meksykiem Niemcy mieli problemy z powstrzymaniem kontrataków rywali.

Zbyt wiele dyskutuje się o taktyce i systemie gry. Meksykanie byli bardziej agresywni, silniejsi. Nasza drużyna grała naiwnie – spuentował Hamann.