Mundial 2018. Szwedzi chwalą Marciniaka. "Jeden z najlepszych sędziów świata"

21 cze, 18:24 | Szwecja
udostępnij
Źródło: PAP
Szymon Marciniak i Lionel Messi (fot. Getty Images)
Szwecja przyjęła z dużym zadowoleniem wybór polskiego zespołu sędziowskiego na jej mecz z Niemcami 23 czerwca w Soczi podczas piłkarskich mistrzostw świata.

REKORDOWA OGLĄDALNOŚĆ MŚ W TELEWIZJI POLSKIEJ

Zdaniem mediów Szymon Marciniak to bardzo doświadczony sędzia, który w dodatku był arbitrem meczu finałowego mistrzostw Europy U21, które wygrały Trzy Korony i razem z sędziami liniowymi Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem będą gwarantami solidnego sędziowania.

Dziennik "Aftonbladet" ocenił, że Szymon Marciniak pokazał już raz bardzo dobre sędziowanie na tym mundialu w meczu Islandia – Argentyna, poza tym sędziował trzy mecze podczas Euro 2016 oraz spotkania w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

"Część naszej drużyny, a zwłaszcza John Gudetti, Ludvig Augustinsson i Victor Nilsson Lindeloef, może też być zadowolona z ponownego spotkania z tak dobrym arbitrem, ponieważ to on prowadził mecz Portugalia – Szwecja podczas młodzieżowych ME w Czechach w 2015 roku. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Szwecji po rzutach karnych 4-3. Wtedy też byliśmy zadowoleni z solidnej pracy polskiego arbitra” – napisał "Aftonbladet".

Dziennik "Svenska Dagbladet" ocenił z kolei, że "szwedzki mecz będzie prowadził jeden z najlepszych sędziów świata".