Mundial 2018. Lewandowski przepytany przez… Pique. "Pep zmienił moje podejście"

FK
23 cze, 23:04 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Robert Lewandowski (L) i Gerard Pique (fot. Getty Images)
Robert Lewandowski wziął udział w kolejnym ciekawym przedsięwzięciu. Tym razem odpowiedział na kilka pytań zadawanych przez… Gerarda Pique. Obrońca reprezentacji Hiszpanii próbował dowiedzieć się, co Polak zamierza robić w najbliższych miesiącach.

Zmiany w składzie, powrót Glika? Decyzje po sobotnim treningu

Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Rosji, Pique odwiedził w Monachium jednego z liderów Bawarczyków i przeprowadził z nim kilkunastominutową rozmowę.

Podczas wywiadu Lewandowski poruszył temat piłkarskiej przyszłości. – Mam 29 lat. Wiem, że od ośmiu sezonów gram w Niemczech. Zobaczymy, co wydarzy się w przyszłości – stwierdził.

Napastnik został również poproszony o wymienienie najbardziej imponującego szkoleniowca, z którym współpracował. "Lewy" bez zastanowienia odpowiedział, że był nim Pep Guardiola.

Zmienił moje podejście do futbolu. Nigdy nie był napastnikiem. Dopytywał mnie o niektóre kwestie. Doradzał również w innych sytuacjach i tłumaczył, jak to wygląda z jego perspektywy – dodał Polak.

Nie zabrakło także wątku dotyczącego Juergena Kloppa. – Był jak ojciec. Mogłem do niego zadzwonić o piątej rano, powiedzieć, że mam problem. Od razy by mi pomógł. Rozmawiałem z nim jak z najlepszym przyjacielem – oznajmił Lewandowski.

Całość możecie obejrzeć tutaj: