Mundial 2018. Robert Lewandowski: wiele rzeczy nie funkcjonowało tak, jak powinno

MW
24 cze, 22:21 | Polska
Źródło: TVP Sport HD
(fot. Getty)
Polakom pozostał na mundialu już tylko mecz o honor. W niedzielę przegrali z Kolumbią 0:3 i stracili szanse na awans do 1/8 finału turnieju. – Na tyle było nas stać. Chcieliśmy jak najlepiej, ale na ten moment nic więcej nie mogliśmy zrobić – powiedział Robert Lewandowski w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Rafałem Patyrą.

POLSKA – KOLUMBIA 0:3: BEZ POMYSŁU, BEZ JAKOŚCI, BEZ SZANS. POLACY ŻEGNAJĄ SIĘ Z MUNDIALEM

Biało-czerwoni zasłużenie ulegli w Kazaniu Kolumbijczykom i odpadli z rywalizacji o miejsce w kolejnej fazie mundialu. Występ zespołu tuż po spotkaniu skomentował kapitan zespołu Robert Lewandowski:

Trzeba sobie to jasno powiedzieć – na tyle nas było stać. Nie przegraliśmy minimalnie. Walczyliśmy, chcieliśmy jak najlepiej, ale na ten moment nic więcej nie mogliśmy zrobić... – stwierdził.

Wiele rzeczy na mundialu nie funkcjonowało tak, jak powinno. Jak nie masz z czego, to ciężko cokolwiek zrobić... Walczyliśmy, ja też robiłem wszystko [co mogłem], ale samą walką meczu na mundialu się nie wygra... Trzeba dołożyć do tego jakość – dodał.

Spore problemy z upilnowaniem Juana Cuadrado na prawym skrzydle miał Maciej Rybus. – [Kolumbijczycy] Robili przewagę na tej pozycji, często było 2 na 1 lub 3 na 2. Cuadrado schodził do środka, w drugiej połowie dublował go jeszcze James... Tak naprawdę trudno było dojść do rywali blisko, agresywnie. Udało się nam to przez pierwsze 20 minut. Później oddaliśmy pole gry i Kolumbia grała w piłkę. My nie nadążaliśmy. Skończyło się bolesną porażką... – ocenił.

Kadra w Rosji rozegra jeszcze jeden mecz – w czwartek w Wołgogradzie zmierzy się z Japonią. Tak jak w 2002 i 2006 roku, trzecie spotkanie na mundialu będzie spotkaniem o honor.