Mundial 2018. Polska w cieniu Kolumbii. Cicha porażka

DK
25 cze, 09:01 | Kolumbia
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Reprezentacja Kolumbii (fot. Getty Images)
Reprezentacja Polski przygodę z finałami mistrzostw świata w Rosji zakończy na fazie grupowej. O ile nad Wisłą to informacja numer jeden, o tyle cały piłkarski świat ledwie ją odnotowuje. Uwagę skupia za to pogromca biało-czerwonych zespół Kolumbii.

Bez pomysłu, bez jakości, bez szans. Polacy żegnają się z mundialem

Na portalach internetowych największych dzienników w Bogocie panuje racjonalizm. "Nowa Kolumbia w Rosji" napisano w witrynie "El Espectador". "Zespół nastrzelał Polsce goli i odzyskał radość", czytamy.

(fot. El Espectador)

W podobnym tonie o Polsce pisze portal dziennika "El Deportivo", głównego pisma sportowego w Kolumbii. Wyciąga się lekcje ze spotkania z biało-czerwonymi, a dokładnie pięć uwag. W tym przede wszystkim pochwały dla Yerry'ego Miny, Jamesa Rodrigueza i Radamela Falcao.

(fot El Tiempo)

Największy dziennik w kraju "El Tiempo" pisze o "Kolumbii, która odrodziła się z piłką przy nodze". Zwraca się uwagę na styl, w którym reprezentacja Tricolor zdołała pokonać Polskę — efektywny, efektowny i zupełnie odmienny od tego, jaki zaprezentowano w meczu z Japonią.

(fot. Corriere dello Sport)

Największe europejskie dzienniki sportowe z Francji, Anglii i Hiszpanii sprawę Kolumbii i Polski pomijają, zajmując się głównie swoimi reprezentacjami. O biało-czerwonych wspomina jednak "Corriere dello Sport"... w kontekście transferowym. Gol Juana Cuadrado ma przybliżać Roberta Lewandowskiego do przenosin do Juventusu.