Mundial 2018. Świat pod wrażeniem Chorwacji. "Trudni do zabicia"

RaMa
12 lip, 09:31 | Chorwacja
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Dejan Lovren (fot. PAP/EPA/kiosko.net)
Chorwacja pokonała po dogrywce Anglię i po raz pierwszy w historii zagra w finale mistrzostw świata. Media na całym świecie są pod wrażeniem gry Luki Modricia i spółki, z kolei dziennikarze z Wysp – mimo porażki – dziękują swoim piłkarzom za walkę i jednocześnie zapewniają, że to dopiero początek.

PORÓWNANIE FORMACJI FINALISTÓW. PRZEWAGA FRANCJI

Chorwaci po zwycięstwie oszaleli, a euforia udzieliła się także dziennikarzom. "Jesteśmy wojownikami", "W finale będzie ogień" i "Powodzenia" to tytuły największych tamtejszych dzienników. Eksperci dziękują za trzy ostatnie spotkania, w których ich piłkarze walczyli jak lwy, ale jednocześnie zaznaczają, że najważniejszy mecz w historii ich kraju dopiero w niedzielę.

fot. kiosko.net

W Anglii – co zrozumiałe – humory znacznie gorsze, ale optymizmu nie brakuje. "The Times" wymienił nazwiska piłkarzy, ich wiek i zaznaczył, że "to dopiero początek".

fot. kiosko.net

Pozostałe tytuły dziękują drużynie za walkę – "Koniec snu", "Narodowe skarby", "Duma lwów", "Bohaterowie", "Sprawiłeś, że byliśmy dumni", "Żyliśmy marzeniem. Dziękujemy ci, Anglio".

fot. kiosko.net

Wygrana Chorwacji komentowana jest szeroko także w pozostałych krajach Europy i całego świata. "Trudni do zabicia", "Dawid kontra Goliat", "Duchy", "Chorwacja dotarła na księżyc", "Chorwacja finalistą dzięki sercu" – wszyscy są pod wrażeniem gry drużyny Zlatko Delicia.

fot. kiosko.net