Zbigniew Boniek skomentował wybór Jerzego Brzęczka: ma wszystkie cechy selekcjonera

MW
12 lip, 14:15
udostępnij
Źródło: "Przegląd Sportowy"
Zbigniew Boniek (fot. PAP)
– Jurek ma ogień w oczach i ogromne chęci do ciężkiej pracy. Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór – stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. W czwartek PZPN przedstawił Brzęczka jako nowego selekcjonera reprezentacji.

Fiasko w Katowicach, sukces w Płocku. Jak radził sobie Brzęczek?

PZPN zaprezentuje nowego selekcjonera i jego sztab w poniedziałek 23 lipca podczas oficjalnej konferencji na PGE Narodowym. Do tego czasu PZPN miał nie komentować decyzji, ale mimo tego Boniek udzielił rozmowy dziennikarzom "PS".

Jurek ma wszystkie cechy, które powinien mieć selekcjoner. Jest doświadczonym zawodnikiem, reprezentantem Polski, srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Barcelonie. Do tego charakter i co dla mnie bardzo ważne – ogień w oczach i ogromne chęci do ciężkiej pracy – powiedział Boniek.

Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór. Czasami mam wrażenie, że najlepiej byłoby zatrudnić magika Davida Copperfielda, który w mig rozwiązałby wszystkie nasze problemy i zapewnił sukces, ale świat tak nie działa. Potrzebowaliśmy solidnej, uczciwej, porządnej osoby na tym stanowisku i taką też wybrałem – dodał.

Brzęczek to 42-krotny reprezentant Polski, jej były kapitan i srebrny medalista olimpijski z Barcelony ma za sobą udany sezon w Wiśle Płock, z którą zajął piąte miejsce w Ekstraklasie. Wcześniej pracował w Rakowie Częstochowa, Lechii Gdańsk i GKS Katowice. Tam nie szło mu już tak dobrze.

Co ciekawe o tym, że Brzęczek zostanie trenerem reprezentacji nie wiedział nikt w Płocku.Jestem zdziwiony, że decyzja została opublikowana bez uzgodnienia żadnych szczegółów. Trener Brzęczek nadal prowadzi naszą drużynę, ale oczywiście wyrażamy zgodę na objęcie nowych obowiązków – powiedział prezes Wisły Jerzy Kruszewski.

(fot. PAP)

Mila o Brzęczku: cieszę się, że został selekcjonerem